Мить дитячого мистецтва, зафіксована у художніх образах неповторна та безцінна!

В.Кандінський, Ф.Марк, Г.Мюнтер А.Матіс, А.Бакушинський, П.Пікассо колекціонували дитячі малюнки, захоплювались наївною чарівністю й неусвідомленою силою їх графічної мови та символікою кольорових поєднань.

Художній образ, створений дитиною – це науковий матеріал для досліджень, особливо цінний у пізнанні етапів розвитку дитини.

Щоб донести до свідомості дорослої людини феномен дитячого генія, я десятки років збираю шедеври дитячої творчості та з цією метою заснувала першу у Львові дитячу галерею, Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», в рамках якого щорічно проходять дитячі фестивалі, конкурси, пленери, пересувні виставки.

Нині дитяче мистецтво з колекції Львівської дитячої галереї стало інформаційною зброєю у боротьбі з російським тероризмом та Естафетою миру крокує по світу, щоб якомога більше людей підтримали визвольну боротьбу України.

Ольга Михайлюк

Христина Хлібишин. 4.5 р., м. Львів, з колекції Львівської дитячої галереї

З історії першої у Львові Дитячої галереї

У 2003 році Ольга Михайлюк заснувала Львівську дитячу галерею, Міжнародний Фестиваль «Юні таланти під покровом Короля Данила», Міжнардний Конкурс та Форум дитячого мистецтва «Золотий мольберт», видавництво «Артклас» і Всеураїнський освітньо-мистецький часопис «Артклас», стала його головним та художнім редактором.

Саме у Львівській дитячій галереї на площі Соборній, 17 з 2003–2006 роки, діти реабілітаційного центру «Мрія» мали духовно-мистецький острівець. Тут вони захоплено творили композиції з паперового мистецтва, у спілкуванні з мистецтвом відчували себе щасливими… А виставки цих дітей сприймались зі сльозами радості.

Щороку сотні талановитих дітей та їх керівники, педагогіи мистецької галузі з усіх областей України та світу прибували до Львова для творчого спілкування на Міжнародному Форумі «Золотий мольберт». Тут проходили майстер-класи, науково-практичні семінари й конфренції, курси післядипломної педагогічної освіти.

У середовищі дитячої галереї на благочинних засадах організовувались персональні виставки талановитих дітей та педагогів-художників, які не тільки демонстрували свої здібності, але й у творчому спілкуванні розвивались та збагачувались духовно.

Фрагмент розпису (графітті) на фасаді Дитячої галереї у м. Львові по вул. Соборній, 17 (знищена у 2006 році приплічниками януковича).

Авторський перфоменс, створений Ольгою Михайлюк з творами робіт її учнів.

Авторський перфоменс, створений Ольгою Михайлюк в інтер’єрах коридорів при вході у Львівську дитячу галерею у 2003 році на площі Соборні, 17 у місті Львові

 

Експозиції виставок дитячого мистетцва, майстерки, науково-практичні семінари та конференції, конкурси та фестивалі проходили у залах Львівської дитячої галереї, що на площі Соборній, 17

У залах Львівської дитячої галереї проводились наради, науково-практичні семінари, лекції для викладачів мистецької галузі.

Двір Львівської дитячої галереї на площі Соборній, 17 розписаний графітті учасниками Міжнародних Конкурсів дитячої творчості «Золотий мольберт» – дітьми з України та світу

У 2006 році «приплічники» Віктора Януковича знищили дитячу галерею на площі Соборній, 17 у Львові, розмістивши в цьому просторі хостел.

Але Львівська дитяча галерея нині успішно продовжує свою діяльність. Її виставки відкриваються експозиціями феномену дитячого генія у музеях і галереях України та світу.

Як методичну платформу з образотворчого мистецтва, Ольга Михайлюк заснувала часопис «Артклас», стала його головним редактором, артдизайнером, самостійно макетувала й готувала до випуску його видання. Перший номер часопису «Артклас» вийшов у липня 2003 року. А вже у 2006 році Державний комітет телебачення і радіомовлення України відзначив «Артклас» як найкраще передплатне видання з мистецтва в Україні та нагородив її відзнакою Комітету за заслуги у розвитку інформаційної сфери.

У дитячій галереї виходив часопис «Артклас», який презентував дитячу творчість, педагогічні досягнення видатних художників і педагогів, шедеври мистецтва…

Виставка ПП «Видавничого дому «Артклас», заснованого Ольгою Михайлюк у 2006 році та фрагмент експозиції часопису «Артклас» у Українському домі, м.Київ. (фото 1, 2 зверху). Голова Державного комітету талеба- чення та радіомовлення Мураховський вручає пані Ользі відзнаку за заслуги у розвитку інформаціної сфери та нагороду за краще передплатне видання часопису «Артклас» (Фото зліва внизу). П. Олійник, голова спілки письменників України, в захопленні від експозиції виставки видань часописів, книги Сенкевича «В пустелі та пущі».