Мить дитячої творчості зафіксована у графічних та живописних художніх образах – неповторна і, взагалі, безцінна!  В.Кандінський, Ф.Марк, Г.Мюнтер А.Матіс, А.Бакушинський, П.Пікассо – колекціонували дитячі малюнки, захоплюючись їх «внутрішнім звучанням», «неусвідомленою величезною силою» та символічністю кольорових сполучень.

   Дитячий малюнок повинен бути у центрі більш пильнішої уваги освіти, культури та родини. Створений дитиною  художній образ – це науковий матеріал для досліджень, особливо цінний у пізнанні етапів розвитку дитини.

   Саме тому я десятки років збираю шедеври дитячої творчості та з цією метою заснувала першу у Львові дитячу галерею, Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», в рамках якого щорічно проходять дитячі фестивалі, конкурси, пленери, пересувні виставки.

 

Ольга Михайлюк


Хто ми?
Благодійний фонд «Львівська дитяча галерея» заснований у 2003 році. Основною метою є розвиток таланту молоді, у тому числі дітей з особливими потребами.


Прозорість діяльності

Ви можете ознайомитися з усією діяльністю Благодійного фонду «Львівська дитяча галерея» на сторінці https://artclass.lviv.ua


Куди йдуть благодійні внески?

– адресна допомога на проживання, харчування, художні матеріали, транспортні витрати, організація майстер-класів, пленерів, виставок для учасників конкурсу (з бідних сімей з особливими потребами, шкіл-інтернатів, зі сходу України)
– нагороди за творчу діяльність


Контактна особа:

Ольга Михайлюк


Адреса електронної пошти:

mihajluk@gmail.com

Благодійна організація «БФ Львівська Дитяча Галерея»  Charitable Fund «Lviv Children’s Gallery»

вул. Бой-Желенського 10/2; м.Львів; 79026;  р/р UA373052990000026003001009691; ЄДРПОУ 26412772 в АТ КБ «Приватбанк», МФО 305299; e-mail: mihajluk@gmail.com; к.т.0678439767; www.artclass.lviv.ua

 

Благодійна організація «БФ Львівська Дитяча Галерея» заснована Михайлюк (Соронович) Ольгою Дмитрівною* 31 березня 2003 року для здійснення благодійної діяльності з метою практичній реалізації міжнародних, загальнодержавних, регіональних і місцевих програм, спрямованих на підтримку талановитої молоді та молодіжних колективів, а також на реалізацію культурологічних програм й відродження національного культурного спадку та сили духу культури українського народу.

Фонд керує діяльністю постійнодіючої дитячої галереї, організовує персональні та колективні виставки талановитої молоді у галереях України та за кордоном; популяризує творчі досягнення талановитих дітей на сторінках часопису «Артклас»; сприяє реалізації програм розвитку творчого потенціалу молоді засобами мистецтва, шляхом апробації та реалізації інноваційних програм, проведення курсів підвищення кваліфікації для працівників освіти, науково­-практичних семінарів, конференцій, фестивалів, залучаючи до співпраці досвідчених фахівців у галузях освіти, науки і культури.

На базі Фонду в 2004 році створений часопис Артклас, який популяризує творчість талановитих дітей та професійних художників, підтримує створення унікальних видань, які відображають результати досліджень, інтелектуальної спадщини досягнень людства в галузі мистецтва, науки та освіти. Артклас двічі відзначений на державному рівні як краще періодичне видання для дітей та молоді в Україні (2006, 2007 рр.).

БО «БФ «Львівська дитяча галерея» у співпраці з КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Національним музеєм у Львові ім. Андрея Шептицького та іншими музеями та галереями за підтримки Львівської обласної адміністрації, Львівської міської ради, Львівською національною академією мистецтв, Львівською дитячою школою народних мистецтв, Центром Галичина та іншими художніми школами України засновано Міжнародний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», в рамках якого щорічно проходять міжнародний фестиваль «Юні таланти під покровом Короля Данила», Міжнародний конкурс пленерного малюнка «Золотий мольберт», пересувні та персональні виставки дитячих шедеврів, арткласи та пленери.

Метою діяльності Міжнародного форуму дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», який щорічно проходить За підтримки БО «БФ Львівська дитяча галерея» є розвиток творчих здібностей дитини духовними, екуменічними й образотворчими засобами у весь період протягом року, особливо в період літніх канікул на базі оздоровчих таборів такого типу, які організовував у Підлютому (Карпати) Митрополит Андрей Шептицький у 20-х рр. ХХ ст. для дітей сиріт та учнів школи Олекси Новаківського.

Учасниками фестивалів та конкурсів попередніх років були діти та молодь від 3 до 18 років з різних міст та населених пунктів України, Польщі, Білорусії, Росії, Німеччини, Франції, Буркіна­-Фасо (Африки), США, Великобританії.

Протягом 2003­–2016 рр. Фондом організовано в Україні, Польщі та Білорусії десятки персональних і колективних виставок; в архівах Фонду зберігаються тисячі дитячих шедеврів, створених на пленерах в різних живописних і графічних техніках.

За результатами фестивалів і конкурсів за період 2003–2016 рр. проведено 15 фіналів Міжнародного конкурсу пленерного малюнка «Золотий мольберт» у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького. Переможці фіналу отримують золоті медалі та Гран ­Прі – нагороду з благородного металу – золотий мольберт з діамантом. Членами Журі конкурсу є відомими художниками з Україні, Росії, Польщі.

На базі Львівської дитячої галереї на Соборній 17/2 відкривались десятки благодійних персональних і колективних виставок дітей, молоді та професійних художників. У музеях Львова, Києва та містах учасників щорічно відкривались пересувні та персональні виставок: серед них, яскравою була виставка талановитої юної художниці Анни Батте із Варки (Польща) на площі Соборній 17 у Львові. А в рамках 52-­ї Міжнародної книжкової виставки у Варшаві – в музеї Г. Сенкевича (2006 р.) Ольга Михайлюк організувала виставку творчих робіт Марти Оверчук, 12 р. (Україна, Львів) із декількох сотень малюнків. Марта Оверчук – учасник Міжнародного конкурсу «Золотий мольберт» проілюструвала дитячу повість Г.Сенкевича «В пустелі та пущі». Книга нагороджена як краще видання для дітей в Україні у 2008 році. З 2008–2014 рр. щорічно у Музеї книги і друкарства України (м.Київ) проводились підсумкові пересувні виставки міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт». Однією з найяскравіших була персональна виставка ілюстрацій Ксенії Степась до книги Фідлера «Канада, що пахне живицею».

На базі БО «БФ Львівська дитяча галерея» щорічно проходять міжнародні й всеукраїнські конференції та науково-­практичні семінари з проблем художнього виховання для керівників делегацій та успішних учителів образотворчості.

За результатами досвіду роботи БО «БФ Львівська дитяча галерея» створено декілька десятків авторських відеофільмів про діяльність Форуму, про дитячу творчість, українське образотворче мистецтво, методику викладання предметів художньо­-естетичних дисциплін.

У 2017 році проведені збори Правління Фонду, на яких засновник Фонду Ольга Михайлюк запропонувала обрати Президентом БО «БФ Львівська дитяча галерея» Ірину Вачкову, яка є досвідченим педагогом, переможцем обласних та всеукраїнських конкурсів «Учитель ­року» з образотворчого мистецтва, художником ДПМ, мистецтвознавцем, викладачем КЗ ЛОР «Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти», активним членом Журі Міжнародного конкурсу пленерної творчості «Золотий мольберт», автором майстер-­класів, програм з образотворчості, посібників для вчителів художньо­-естетичних дисциплін, яким присвоєно Гриф МО і НУ.

На базі БО «БФ Львівська дитяча галерея» створено сайт: Львівська муніципальна дитяча галерея.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Михайлюк Ольга Дмитрівна

н. 29.02.1952 р., с. Вороців, Яворівський р-н, Льв. обл.

 

 

 

 

Ольга Михайлюк (Соронович) – історик і теоретик мистецтва, педагог, головний редактор та засновник часопису «Артклас», видавець, організатор мистецького життя, суспільно-культурний діяч, старший викладач КЖК КЗ ЛОР «Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти», учитель­-методист, відмінник народної освіти України; автор й організатор багатьох проектів, пов’язаних з розвитком творчого потенціалу особистості дитини засобами мистецтва; автор ряду державних освітніх програм і посібників з образотворчого мистецтва для загальноосвітніх навчальних закладів України, відзначених Грифом МО і НУ; автор монографії «Вселенська постать Митрополита Андрея Шептицького»; автор, упорядник і дизайнер багатотомника «Мойсей українського Духа»; автор об’ємно-­просторової композиції «Дерево життя» зі 100000 крашанок заввишки 8.50 метра, діаметром 4.50 метри, яка відкрилась у 2000 році в Палаці Мистецтв в рамках, заснованого нею у 2000 році фестивалю писанкарства «Дерево життя»; засновник дитячого лялькового театру у СШ №32 м.Львова; засновник першої у Львові Дитячої галереї на площі Соборній 17/2, на базі якої відкривались десятки персональних виставок для талановитих дітей України та світу (тут систематично проводились заняття для дітей з особливими потребами); засновник і організатор щорічного Міжнародного Форуму дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького; автор і фундатор нагороди «Золотий мольберт» з благородного металу та діаманту, який щорічно вручається переможцям фіналу Міжнародного конкурсу дитячого пленеру «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа» та людям, які сприяють розвитку творчих здібностей дітей.

З 1982 року Ольга Михайлюк колекціонер дитячих ро­біт: зібрала тисячі дитячих шедеврів та мріє відкрити у Львові Музей дитячої творчості, а на його базі створити Дитячий центр адаптаційного розвитку для дітей з особливими потребами (ДЦП).

24 серпня 2016 року Ольга Михайлюк у співпраці з Оленою Демчук заснували «Дитячу галерею під покровом Митрополита Андрея Шептицького» на площі Святого Юра у Львові під відкритим небом.

Ольга Михайлюк (Соронович) навчалась у середній загальноосвітній школі села Вороців Яворівського району, Львівської області, а також у СШ №63, СШ№42, СШ№11 (математичний клас), у художній  та музичній школах м. Львова.

1975 – отримала спеціальність «Архітектор» 

1975-1979  – головний архітектор Пустомитівського району, Львівської обл.

1979–1980 – провідний спеціаліст у проектних інститутах та буд. управлінні

1981–1988 – співпрацювала з академіком Борисом Нєменським в лабораторії МНПАМ над темою «Мудрість красоти»

1982–1996 – була вчителем-експериментатором нових програм з образотворчого мистецтва у Львівських школах ЗСОШ №6, №32 (у цій школі заснувала дитячий ляльковий театр – поставила дві вистави «Попелюшку» та «Лісову пісню» – автор художньої постановки, сценарію та режисури)

1996 – відкрила у ЛОІППО дитячу галерею та створила першу за часів Незалежності авторську програму з образотворчого мистецтва для учнів 5-7 класів, якій надано Гриф МО і НУ

1996 – методист лабораторії змісту освіти ЛОІППО

1998 – науковий співробітник лабораторії змісту освіти ЛОІППО

2000 – старший викладач кафедри культурологічної освіти ЛОІППО

2000 – заснувала Всеукраїнський фестиваль писанкарства «Дерево життя» та створила у Палаці мистецтв об’ємно-просторову композицію зі ста тисяч крашанок, заввишки 8.5 метри, діаметром 4.5 метри

2001 – видала монографію «Вселенська постать Митрополита Андрея Шептицького» до 100-річчя з дня інтронізації Митрополита Андрея Шептицького на троні 

2003 – заснувала Благодійну організацію «Благодійний фонд «Львівська Дитяча Галерея», щорічний Міжнародний фестиваль дитячого пленеру «Юні таланти під покровом Короля Данила», в рамках якого організовує щорічний Міжнародний конкурс дитячого пленеру

2004 – головний редактор та засновник Всеукраїнського освітньо-мистецького передплатного  часопису «Артклас» (передплатний індекс 09636)

2005 – отримала нагороду (відзнака 3 ступеня) Державного комітету телебачення та радіомовлення України за розвиток інформаційної сфери в Україні.

2006 – заснувала Міжнародний конкурс дитячого пленерного малюнка «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького» та нагороду – мистецький гранд «Золотий мольберт» з благородного мета­лу та діаманту

2008 – часопис Артклас, заснований Ольгою Михайлюк, став переможцем Всеукраїнського конкурсу в номінації «Краще періодичне видання для дітей та молоді», організованого Державним комітетом телебачення радіомовлення України

2011 – заснувала Львівську муніципальну дитячу галерею www.artclass.lviv.ua, на шпальтах якої відкрила серію персональних дитячих галерей учасників конкурсу «Золотий мольберт»

2014 – об’єднала всі існуючі у попередні роки фестивалі, конкурси, семінари, конференції у єдину концепцію художньо-естетичного виховання засобами образотворчості та відкрила Міжнародний форум дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа (Митрополита Андрея Шептицького)»

2009–2014 – підготувала до друку науково-методичні публікації, серед яких десятки науково-методичних посібників для вчителів художньо-естетичних дисциплін, ме­тодичні рекомендації та матеріали з вивчення досвіду передових вчителів, інформаційно-аналітичні матеріали, наукові статті про сучасних українських художників у книзі «Митці України». На базі часопису Артклас розпочала видавати серію наукових посібників для вчителів мистецтва: «Мисте­цтво як засіб пізнання та розвитку», «Архітектура», «Педагогіка образотворчості». Станом на 2017 рік вийшли друком: 5 томів серії «Художня культура України», 3 томи серії «Архітектура», окремі з них отримали Гриф МО і НУ

2014 – на базі часопису Артклас видано унікальний посібник «Тисячі дитячих шедеврів» в якому опубліковані теоретичні погляди та практичні дослідження у сфері педагогіки образотворчого мистецтва

2015–2017 – розпочала видання серії книг «Мойсей українського Духа». Видано три томи цієї серії.

Щоб привернути увагу освіти, культури та родини до унікального явища – образного мислення дитини, яке проявляється у візуальній творчості та є найефективнішим засобом багатогранного розвитку дитини, особливо у ранньому віці, Ольга Михайлюк (Соронович) вирішила створити Арт-галерею дитячих шедеврів в інтер’єрах лекційного залу ЛОІППО. З цією метою вона використовує оригінали творчих робіт учнів, яких навчала на уроках образотворчого мистецтва за власною методикою у СШ №32 м. Львові.

 

Створюючи у 1996-97 рр. власноруч на стінах лекційного залу унікальні динамічні композиції з оригіналів творчих робіт своїх учнів пані Ольга демонструвала освітянам наукову цінність феноменального явища – дитячого мислення, намагаючись увіковічнити в Арт-галереї дитяче бачення світу.

В Арт-галереї Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проходили лекційні та практичні заняття на курсах підвищення кваліфікації учителів образотворчого мистецтва, керівників гуртків художньо-естетичних дисциплін, психологів, істориків, філологів, організовувались презентації, семінари та конференції, круглі столи та Богемні вечори.