Мить дитячої творчості зафіксована у графічних та живописних художніх образах – неповторна і, взагалі, безцінна!  В.Кандінський, Ф.Марк, Г.Мюнтер А.Матіс, А.Бакушинський, П.Пікассо – колекціонували дитячі малюнки, захоплюючись їх «внутрішнім звучанням», «неусвідомленою величезною силою» та символічністю кольорових сполучень.

Дитячий малюнок повинен бути у центрі більш пильнішої уваги освіти, культури та родини. Створений дитиною  художній образ – це науковий матеріал для досліджень, особливо цінний у пізнанні етапів розвитку дитини.

Саме тому я десятки років збираю шедеври дитячої творчості та з цією метою заснувала першу у Львові дитячу галерею, Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», в рамках якого щорічно проходять дитячі фестивалі, конкурси, пленери, пересувні виставки.

Ольга Михайлюк


Хто ми?
Благодійний фонд «Львівська дитяча галерея» заснований у 2003 році. Основною метою є розвиток таланту молоді, у тому числі дітей з особливими потребами.

Прозорість діяльності
Ви можете ознайомитися з усією діяльністю Благодійного фонду «Львівська дитяча галерея» на сторінці https://artclass.lviv.ua

Куди йдуть благодійні внески?
– адресна допомога на проживання, харчування, художні матеріали, транспортні витрати, організація майстер-класів, пленерів, виставок для учасників конкурсу (з бідних сімей з особливими потребами, шкіл-інтернатів, зі сходу України)

– нагороди за творчу діяльність

Контактна особа:
Ольга Михайлюк

Адреса електронної пошти:
mihajluk@gmail.com

Благодійна організація «БФ Львівська Дитяча Галерея»  Charitable Fund «Lviv Children’s Gallery»

Україна, 79026, м. Львів, вул. Бой-Желенського 2, оф. 1,
Засновник Фонду Михайлюк Ольга Дмитрівна
тел.: +38 (0322) 386337; +38 0673439767; e-mail: mihajluk@gmail.com; www.artclass.lviv.ua

 

«Благодійний фонд «Львівська Дитяча Галерея» (далі Фонд) – перша Галерея дитячого мистецтва у Львові (нині Львівська муніципальна дитяча галерея), яка заснована 31.03.2003 року як виставково-презентаційний центр, а з 2006 року, в результаті активної діяльності Фонду та, у партнерстві з державними й приватними установами, музеями й галереями, культурно-освітніми й художніми академіями, школами, ліцеями, навчально-естетичними комплексами, на її базі відкрились такі нові просторові майданчики:

  • Перша Дитяча галерея «Золотий мольберт» під відкритим небом на площі св. Юра у Львові – унікальна (єдина у світі), у вигляді монументального розпису на полотні (завдовжки 100 та заввишки 1.50), створеного на живо учасниками заходів, організованих Фондом (відкрита 2018–2021 рр., див. покликання: https://youtu.be/mNrXQmXxlZk).
    У 2021 році ця галерея під відкритим небом доповнена ще одним (розміщеним на тій же площі св. Юра у Львові), монументальним розписом на тему «Три ангели України». Розпис, завдовжки 10 метрів, створений на живо талановитими дітьми зі Сходу України під керівництвом Павла Шачка, володаря Гран-Прі «Золотий мольберт», нині молодого художника та успішного студента Львівської національної академії мистецтв;

  • Галерея дитячого мистецтва «Золотий мольберт» у Львівській торгово-промисловій палаті на території Стрийського парку (відкрита у 2020 р.)

  • Дитяча галерея «Золотий мольберт на Сході України» у Краєзнавчому музеї у м. Станиця Луганська (відкрита 16 жовтня 2020 р.). Окрасою цієї галереї стала експозиція дитячого мистецтва «Ангели миру», створена дітьми України (див. покликання: https://youtu.be/uEEUZdPOOhk) Зараз, через окупацію рф, галерея припинила своє існування.

  • Дитяча галерея «Золотий мольберт у Львові у приміщенні Львівської міської ради (відкрита 2021 р.)

  • Дитяча галерея «Золотий мольберт», відкрита 24.08.21 р., вул. Виниченка, 16.

  • Дитяча галерея «Золотий мольберт» під відкритим небом, завдовжки 90 метрів та заввишки 1.50 метри, створена дітьми війни в Україні та відкрита 01.06–24.08.22 р. у центрі міста Львова «На валах». З 10.10.22 р. вона розмістилась для вільного перегляду у дворику Бернардинського костелу у м. Львові.

Фонд є також унікальною благодійною організацією, яка організовує різноманітні міжнародні, загальнодержавні, регіональні та місцеві культурологічні програми, що сприяють творчому розвитку обдарованих дітей, дитячих і молодіжних мистецьких колективів і допомагають дітям з особливими потребами у розвитку здібностей та з їх адаптацією у соціально-культурне середовище. Фонд підтримує різноманітні культурно-освітні навчальні програми і проекти, спрямовані на відродження національного культурного спадку й інтеграцію українського мистецтва у європейську та світову культуру.

Фонд заснував і вже двадцять років поспіль щорічно успішно організовує Міжнародний Форум дитячого мистецтва «Золотий мольберт». Цікаві ідеї досвідчених фахівців у галузях освіти, науки і культури демонструються на заходах Форуму та в рамках організації проведення занять на курсах підвищення кваліфікації працівників освіти, науково¬-практичних семінарах, конференціях, фестивалях й апробуються у літніх Арт резиденціях і школах педагогічної майстерності, на арт терапевтичних майстер-класах і пленерах, організованих Фондом на Львівщині та у Карпатах.

За підтримки Фонду на сторінках журналу «Артклас» публікуються матеріали творчих досягнень талановитих дітей та наукові дослідження видатних художників і педагогів, видаються каталоги персональних і пересувних виставок.

Особливою гордістю Фонду є організація проведення щорічного Міжнародного Конкурсу дитячого мистецтва «Золотий мольберт», який називають дитячим мистецьким «Оскаром», адже переможці Конкурсу, творчі роботи яких відзначаються оригінальними композиційними ідеями, щороку нагороджуються Гран-Прі «Золотим мольбертом» з благородного металу та діамантом. Гран-Прі «Золотий мольберт» також вручаються художникам і педагогам за заслуги у розвитку творчих здібностей талановитих дітей.

Міжнародний Конкурс дитячого мистецтва «Золотий мольберт» проходить щороку в декілька етапів:

  • 1–й етап – Заочний. Це реєстраційний етап який триває до трьох місяців. Учасники заповнюють анкету, реєструються за покликання: https://artclass.lviv.ua/uk/zolotij-molbert-2022/?contest=upload-photo) та прикріпляються фото творчої роботи.,

  • 2-й етап – Всенародне голосування. Проходить на сайті: artclass.lviv.ua протягом одного місяця. За його результатами Журі визначає учасників і лауреатів, списки та дипломи яких публікуються також на сайті: artclass.lviv.ua. Лауреати, відзначені Журі, запрошуються до участі у фіналі.

  • 3-й етап – Фінал. Учасники фіналу створюють композицію на живо протягом 4 днів у залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького або виконують розпис на полотні.

  • 4-й етап – Нагородження учасників фіналу. Усі фіналісти та їх керівники нагороджуються золотими медалями та дипломами. Переможець фіналу нагороджується Гран-Прі «Золотий мольберт». Учасники, відзначені Журі нагороджуються путівками в Арт резиденції. Урочисте нагородження фіналістів у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької можна переглянути за покликанням: https://youtu.be/KMdzOsC7x84

За результатами Конкурсу у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького щорічно відкривається виставка дитячого мистецтва, учасниками якої є діти з усіх областей України та всього світу. А протягом року Фонд організовує пересувні виставки дитячого мистецтва у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького, Львівському палаці мистецтв, Харківському художньому музеї, Донецькому художньому музеї, зараз *розміщений у м. Дружківці), Музеї книги та друкарства України Києво-Печерської Лаври; Краєзнавчому музеї м. Станиці Луганської (нині анексованої рф) та в галереях партнерів**.
Фонд також опікується талановитими дітьми (в тому числі інвалідами та дітьми з особливими потребами), які є учасниками Міжнародного конкурсу дитячого мистецтва «Золотий мольберт» та відкриває для них персональні дитячі галереї на живо так і у віртуальному просторі (див. Дитячу галерею на сайті artclass.lviv.ua). Дуже яскравими стали експозиції персональних виставок таких учасників як:

  • Анна Батте, 15 р., міст Варка Республіка Польща. Експозиція виставки Анни Батте відкрилась у виставково-презентаційному центрі у Львові, а за її результатами виданий каталог у журналі «Артклас»;

  • Марта Оверчук, 12 р. із міста Львова, Україна. Створені Мартою, учасницею Міжнародного Конкурсу «Золотий мольберт», декількох сотень ілюстрацій до повісті Г. Сенкевича «В пустелі та джунглях», експонувались на 52-¬й Міжнародній книжковій виставці у м. Варшаві (Польща) у музеї Генріка Сенкевича;

  • П’єр Боша, 16 р., учень ліцею в Пол-Сурус’є в Кархо у Бретані (Франція). Роботи П’єра експонувались у виставково-презентаційному центрі у Львові та опубліковані у журналі «Артклас»;

  • Марта Пелех, 4.5 р., із міста Львова, Україна. Дивовижне малярство на склі, феноменально талановитої Мартусі, презентувалось на виставці в галереї Фонду, каталог якої опубліковано у журналі «Артклас»;

  • Ксенія Степась, 14 р., м. Київ, Україна. Персональна виставка чудових ілюстрацій до книги Фідлера «Канада, що пахне живицею», дуже здібної Ксенії, організована Фондом у Музеї книги та друкарства України у м. Києві.

  • Максим Гак, 13 р., м. Самбір, Пустомитівський район, Львівська область, Україна. Персональна виставка міських пейзажів, графічних портретів та абстрактних композицій Максима експонувалась у галереї Фонду, є каталог.

  • Євфраксія Білінська, 12 р., м.Львів, Україна. Графічна мова дитячого мистецтво талановитої юної Євфраусії вразила дивовижною пластикою, яка асоціювалась з орнаментикою українського народного мистецтва;

  • Лілія Рижук (інвалід I групи), 19 р., м.Львів, Україна. Творчість Лілії стала науковим матеріалом та опублікована в журналі «Артклас» у рубриці: «Вивчення розумового розвитку дітей на матеріалі дитячого малюнка».

  • Катерина Лень Катерина, 12 р., с. Йосипівка, Одеська область, Україна (дитина з особливими потребами, нині за підтримки Фонду навчається у Стрийському художньому училищі у Львівській області). Живописні пейзажі, Катерини, створені на пленерах у Карпатах, організовані Фондом, надруковані в посібнику «Артклас».

Учасниками виставок Міжнародного конкурсу дитячого мистецтва «Золотий мольберт» є діти та молодь від 3 до 18 років з 36 країн світу. Нині колекція Фонду налічує тисячі шедеврів станкового дитячого мистецтва та десятки монументальних полотен. Ми прагнемо разом з партнерами відкрити Міжнародний музей дитячого мистецтва.

З початком війни більшість учасників Міжнародного Форуму «Золотий мольберт», змушені були покинути власні домівки та виїхати з окупованих територій. Проживаючи у різних куточках світу та у переселених районах України вони не полишили зв’язок з нами. Ми горді, що у творчому спілкуванні з нами (на арт терапевтичних практиках і конференціях як у віртуальному просторі так і на літніх пленерах у 2022 році, які проходили у Львові та були організовані Фондом на живо) наші учасники активно згуртувались і зміцніли Духом. Зараз всі діти мають бажання своєю творчістю активно включитись в інформаційну боротьбу з рф за свободу України.

Фонд підтримав бажання дітей, започаткувавши Естафету миру та оновив Міжнародний конкурс дитячого мистецтва «Золотий мольберт» його новою назвою: «Мистецтво дітей війни в Україні» (див. програму за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1Ar038bJV79V8gLxfTnkJUgO8SSz24i3f/view?usp=share_link

До Естафети миру зараз долучаються тисячі дітей з усього світу та наші вірні партнери: Херсонська художня школа та її «КРЕАТИВНА ОСВІТА – ONLINE», Харківський художній ліцей №133, навчальні та мистецькі дитячі заклади з різних областей України та різних країн світу.

Естафету миру, засновану БФ «Львівська дитяча галерея» активно підтримали наші друзі та спільно Фондом та його партнерами у 2022 році відкрили пересувні виставки дитячого мистецтва в:

Україні: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; м. Львів просто неба На Валах; дворик Бернардинського костелу; інтер’єр церкви св. Андрія, оо. Василіян, м. Львів; собор св. Юра у Львові; Патріарший собор УГКЦ у м. Києві. Різних країнах світу: Чеська Республіка – Komenskeho Centrum (м. Прештице,); Словаччина – центральні вулиці м. Братислава; Болгарія – художня галерея Русі Карабінерів у місті Нова Загора; Норвегія – місто Осло, в Музеї дитячої творчості; Мексиканські Об’єднані Штати – Будинок культури Agua Blanca міста Атізапан; Японія – Музей в Мемуро, в районі Токачі та в музей мистецтв Kyodai Jagai в Хоккайдо; Ізраїль – в самому серці Єрусалима, в галереї “SKIZZA”; Туреччина – місто Стамбул; Тайвань – Dancewoods Hotels Resorts in Yilan; Угорщина – місто Береттіунджфал; США – художній музей Цинциннаті; Литва – на острові Тракай в рекреаціях замку Музею історії Тракай; Італія – Генеральному домі УГКЦ та у Соборі св. Софії у Римі та в інших країнах світу.

Нині діти України хочуть бути почутими. Їх мистецтво дуже щире та безкомпромісне, тому так важливо, щоб їх думки та наміри про щасливе та мирне життя звучали на всіх континентах нашої Планети, щоб більше країн підтримували нашу славну Україну в її боротьбі за свободу та європейське майбутнє.

Щороку Фонд організовує літні плени та мистецькі резиденції для учасників Міжнародного форуму “Золотий мольберт”, зокрема:

У 2020 році (незалежно від ковіда) Фонд організував літню мистецьку школу та мистецькі резиденції в регіоні LVIV для 36 дітей із східної та центральної України та 24 дітей із Західної України. Це діти, які стали лауреатами конкурсу “Золотого мольбю”, заснованими на результатах національного голосування. Майстерні заняття та плени Плена проходили для лауреатів змагань на основі Національної академії мистецтв LVIV. Фонд організував 10-денну художню екскурсію мальовничими куточками Італії для переможця фіналу та його менеджера.

У 2021 році Фонд організував літню мистецьку школу для 68 фіналістів конкурсу “Золотого мольбю”: майстерні для плей-повітря та арт-терапії проводилися в Львіві, а монументальна картина на полотні була створена для оновлення дитячої галереї під відкритим небом; Переможці фіналу (серед них, один із особливими потребами) отримали квитки на розслаблення та навчання мистецтв у мистецькій резиденції Тетіана Міалкінська, підготовка художника, який проводив з ними практику арт-терапії та плени в екологічному заповіднику в регіоні Херсон у власній садибі (тепер знищена Російською Федерацією).



ОЛЬГА МИХАЙЛЮК (Соронович)

Mihajluk@gmail.com
+38 0678439767

Досліджую й популяризую українську культуру та дитяче мистецтво. У 2004 році заснувала Видавничий дім і часопис«Артклас» і стала його головним редактором і дизайнером.
Автор трьох монографій, 36 наукових публікацій і ряду науково-методичних посібників, співавтор 137 статей і дослідень з мистецтва.
Видала, у вигляді книг, 49 освітньо-мистецьких журналів Артклас.
Колекціоную дитяче мистецтво, яке зараз нараховує понад 30 000 творів з 26 країн світу.
З метою піднесення ролі феномену дитячого генія, заснувала першу у Львові дитячу галерею, дитячу галерею просто неба на площі св. Юра та дитячу галерея «Золотий мольберт на Сході України» у Станиці Луганській (нині анексованій рф).
Для популяризації феномену дитячого генія у віртуальному просторі, створила 14 мультимедійних віртуальних залів на платформі Львівської муніципальної дитячої галереї. На базі БФ «Львівська дитяча галерея» заснувала Міжнародний Арт Форум і Конкурс «Золотий мольберт», у якому протягом останніх 20-ти років брали участь заочно понад 139000 та очно 9320 дітей. Заснувала та фундую Гран-Прі «Золотий мольберт» з благородного металлу та діаманту, який щороку вручається переможцю Фіналу Арт Конкурсу «Золотий мольберт».
24 лютого 2022 року започаткувала міжнародний марафон пересувних виставок Естафети та Формули миру в мистецтві дітей. Разом з вірними партнерами Арт Форуму «Золотий мольберт» за час агресії рф відкрила 23 пересувних вистаки у 21 країні світу. Успішними цього року стали виставки мистецтва дітей з моєї колекці у Національному музеї у Львові (червень) та у Південній Кореї (вересень-жовтень).
Як автор навчально-освітніх программ Арт Форуму «Золотий мольбет» щорічно організовую пленери і воркшопи в Арт резиденціях літніх шкіл педагогічної майстерності.
Понад 30 років працюю старшим викладачем кафедри гуманітарної освіти та методистом координаційно-методичної діяльності у Львівському обласному інститутц післядипломної педагогічної освіти.
Нагороджена:
Медаллю «За заслуги у розвитку інформаційної сфери» (посвідчення No 182 від 14.12.2005)
Відзнакою «Єрусалимський Хрест» (посвідчення No 18 від 06.01.2017).
Відзнакою «Відмінник освіти України» (посвідчення No 42296 від 24.09.1999).
У 2020 році Ольга Михайлюк відкрила віртуальні Арт галереї мистецтва дітей на шпальтах: artclass.lviv.ua Дитячу галерею з віртуальними експозиціями дитячого мистецтва, які стають науково-дидактичною базою шедеврів дитячого мистецтва для уроків мистецтва див.: https://artclass.lviv.ua/uk/dityacha-galereya або:
https://youtu.be/LrgXELxkHII – Золотий мольберт у Львові, зал 1
https://youtu.be/uM4-AdN0230 – Золотий мольберт у Львові, зал 2
https://youtu.be/X6BkSOlbors – Ангели миру.
https://youtu.be/mNrXQmXxlZk – Дитяча галерея під відкритим небом
https://youtu.be/PfH2JowGT78 – Богородиця та Ангели
https://youtu.be/Ua_tdmFOsLg – Пленери слідами Кир Андрея
https://youtu.be/uEEUZdPOOhk – Золотий мольберт на Сході України
https://youtu.be/1xXHrKfycJg – Тобі Україно, наші таланти, знання та зусилля
https://youtu.be/IgQ3UdxIyrk – Святий Миколай
https://youtu.be/5alA4SxtZcM – Різдво дітей України
https://youtu.be/MSf3xBmfa-0 – Кир Андрей і діти
https://youtu.be/WFvdZBqL8qU – Шедеври суперфіналістів МКДТ «Золотий мольберт»
https://youtu.be/IXKHjPE0sTk – Молитва за Перемогу України

[pdfviewer width=100%]https://artclass.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/10/About-O-Mykhiluk-ukr.pdf[/pdfviewer]

Щоб привернути увагу освіти, культури та родини до унікального явища – образного мислення дитини, яке проявляється у візуальній творчості та є найефективнішим засобом багатогранного розвитку дитини, особливо у ранньому віці, Ольга Михайлюк (Соронович) вирішила створити Арт-галерею дитячих шедеврів в інтер’єрах лекційного залу ЛОІППО. З цією метою вона використовує оригінали творчих робіт учнів, яких навчала на уроках образотворчого мистецтва за власною методикою у СШ №32 м. Львові.

 

Створюючи у 1996-97 рр. власноруч на стінах лекційного залу унікальні динамічні композиції з оригіналів творчих робіт своїх учнів пані Ольга демонструвала освітянам наукову цінність феноменального явища – дитячого мислення, намагаючись увіковічнити в Арт-галереї дитяче бачення світу.

В Арт-галереї Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проходили лекційні та практичні заняття на курсах підвищення кваліфікації учителів образотворчого мистецтва, керівників гуртків художньо-естетичних дисциплін, психологів, істориків, філологів, організовувались презентації, семінари та конференції, круглі столи та Богемні вечори.