МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ЗОЛОТИЙ МОЛЬБЕРТ» СЛІДАМИ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО»

Міжнародний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», а в його рамках – конкурс дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького», відомий своїми щорічними семінарами й конференціями, майстер-класами, пленерами, пересувними виставками, Львівською муніципальною дитячою галереєю та Дитячою галерею під відкритим небом на площі св. Юра у Львові тощо.

Щоб реалізувати свій творчий потенціал понад 1000 учасників з 11 країн світу (Німеччини, Італії, Молдови, Болгарії, Білорусії, Литви, Латвії, Чехословаччини, Угорщини, Польщі), а особливо багато дітей зі Сходу та Півдня України зареєструвались на сайті artclass.lviv.ua та виявили бажання прибути на Львівщину, щоб стати учасниками Конкурсу «Золотий мольберт».

За результатами літніх пленерів 2017 року 125 талановитих дітей стали фіналістами Золотого мольберта та 27-28 травня розписували в Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) монументальну композицію «Ангели душі моєї» завдовжки понад 120 метрів.

За результатами їх творчої діяльності Журі визначило суперфіналістів, які 30–31 травня 2018 року у Національному музею у Львові ім.Андрея Шепитицького писали на дерев’яному ковчезі ікону на сакральну тематику.

Традиційно 01 червня понад 700 учасників взяли участь у Святі дитячої творчості, яке розпочалося о 10.00 год. у Соборі св. Юра у Львові відправою Архієпископа Львівського Кир Ігоря Возьняка та його благословенним молебнем за дар життя дітей та мир в Україні.

Після відправи учасники разом з Владикою Ігорем пройшли духовно-мистецькою прощею до Палацу Мистецтв.

У Львівському Палаці Мистецтв учасників фіналу та суперфіналу вітали: Кир Ігор Возьняк, Архієпископ Львівський, о. Полікарп Марцелюк, голова Постуляційної комісії у справах беатифікації та канонізації святих УГКЦ, Олег Березюк, народний депутат України, Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації, Наталя Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР, Роман Яців, проректор ЛНАМ, Роман Василик, завідувач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ, Микола Опанащук, заслужений діяч мистецтв України, Ольга Михайлюк, засновник Форуму та інші.

Архієпископ Львівський Кир Ігор Возьняк особливо відзначив персональну виставку учасника фіналу Павла Шачка та вручив йому кошти на пленери по Європі.

Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації відзначив талановитих дітей України та вручив Гран-Прі Міжнародного конкурсу – «Золотий мольберт» з благородного металу та діаманту переможцям суперфіналу: Чаплигіну Герману з села Березанка, Миколаївської області, Горбей Олександру, 13 р., м. Львів; Федунь Євгену, 11 р., м. Львів.

Суперфіналісти: Павло Шачко, 15 р.,  с. Гаї, Тернопільська обл.; Дмитро Бубенчик, 14 р., с. Драганівка, Тернопільська обл.; Євген Федунь, 11 р., м. Львів; Софія Харуненко, 11 р., м. Златоустівка, Донецької області отримали від Олени Демчук, почесного президента БОБФ «Львівська дитяча галерея», путівки у Діснейленд, який знаходиться у Парижі.

Усіх 125 учасників фіналу нагороджено срібними медалями, а 20 суперфіналістів – золотими.

На сайті artclass.lviv.ua висвітлюються новини про діяльність Форуму «Золотий мольберт» слідами Митрополита Андрея Шептицького» у 2018 р.

Часопис «Артклас» у 2018 році друкуватиме результати творчої діяльності учасників, а також оригінальні ідеї досвідчених педагогів з розвитку творчого мислення дитини.

Цьогорічний Міжнародний форум дитячої творчості «Золотий мольберт» слідами Митрополита Андрея Шепитицького» проходить з Благословенням Архієпископа Кир Ігоря Возьняка за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Конгрегації Східних Церков Апостольського Престолу у Римі.

Засновник
Міжнародного форуму дитячої творчості
«Золотий мольберт»
слідами Митрополита Андрея Шептицького»
Ольга Михайлюк

Урочиста хода
Нагородження учасників фіналу
Вручення призів суперфіналістам
Майстер-класи